تماس با ما

Contact Us

آدرس:تهران,خیابان ولیعصر,خیابان توانیر,  خیابان نظامی گنجوی,  کوچه چهل شاهد,  پلاک 19

تلفن:     2- 88773861

فاکس:    88794681

پست الکترونیک:   info@farinehtech.com

( DeCSys)   سیستم کنترل فرآیندی

سيستمF-DeCSys II يک سيستم کاملاً مدرن اتوماسيون فرايندی است که بر مبنای يک معماری 100% استاندارد تکوين يافته است و می‏تواند برای کنترل و اتوماسیون گستره وسیعی از فرآیندها (مانند فرايندهای پالايشی، پتروشيمی، شيميائی، غذائی و غيره) با هردرجه از پيچيدگی و با اندازه های متفاوت از چند تا چندین ده هزار نقطه کنترلی بکار برده شود. F-DeCSysII به عنوان یک سیستم کنترل مقياس پذیر، از مجموعه ای سازماندهی شده از کنترل گر ها، درگاه ها، سرورهای اطلاعاتی و انواع مختلفی از ایستگاههای عملیاتی و مهندسی تشکیل شده است که از طریق شبکه به یکدیگر متصل می‏باشند.

به طور خلاصه مهمترين اجزاء اين سيستم عبارتند از:

  • سخت افزار کنترل گر فرايندقابل برنامه ریزی (PPC) (شامل: کارت پردازنده مرکزی 32 بيتی، مدول های ورودی و خروجی های سنتی،ادوات خط تولید ، کارت های ارتباطی، منبع تغذيه، جعبه های انواع کارت ها و ملحقات مکانيکی وابسته به همراه نرم افزارهای لازم کنترلی و پروتکلی) مطابق با استاندارد IEC 61131-2 .
  • ادوات پيوند دهنده که وظيفه انتقال اطلاعات ميان سطح فيلد و کنترل را بر عهده دارند.
  • نرم افزار برنامه نويسی و پيکره بندی ساختار سيستم کنترل. دارای قابليت پيکره بندی و برنامه نویسی کنترل گر های PPCدر يک سيستم مبتنی بر معماری دو لايه (لايه کنترل + لايه فيلد)، برنامه نویسی با استفاده از بلوک های تابعی انعطاف پذير، برنامه نویسی بر مبنای زبان های موجود در استاندارد IEC 61131-3 و دارای امکانات پيشرفته برای انواع دانلود، شبیه سازی و مونيتور کردن داده‏های موجود در کنترل‏گرها و عيب‏يابی برنامه‏ها نرم افزار واسط اپراتور (به صورت Client-Server ) که وظيفه انتقال اطلاعات (داده ها، رویدادها، هشدارها، فرامين ) ميان سطح کنترلی و سطح اپراتوری يا مديريتی را با امنیت کامل برعهده دارد و به عنوان ابزار نظارت بر فرايند تحت کنترل در اختيار اپراتورها، مهندسان و مديران قرار می گيرد. نرم افزار فوق دو هدف اصلی را دنبال می کند، یکی ايجاد ارتباط ساده و موثر بين تجهيزات / پروسس و اپراتور، جهت بالابردن کارايی اپراتور و تسريع عکس العمل او در شرايط مختلف؛ و دوم ايجاد يک لايه ارتباطی بين فرآیند تولید و مدیریت بنگاه، برای نظارت بيشتر و شناسايی عوامل موثر در کارايی فرآیند تولید.اين مجموعه نرم افزاری قابلیت برنامه نویسی با زبان های شیءگرا جهت مدیریت هشدار ها در یک محیط گرافیکی دو بعدی را داشته وهمچنين وظيفه جمع آوری و نمايش مقتضی داده های تاريخچه ای (Historical) و تهيه گزارش های لازم از وضعيت فرايند را برعهده دارد. علاوه بر اين با تکيه بر استاندارد O P C، اين نرم افزار امکان تبادل اطلاعات با سرورهای داده و هشدار شرکت های ديگر داراست.